October 2018   
SMTWTFS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
     
Weather
Randolp, Texas

46°

51° 43°

Overcast

Feels Like: 42°
Humidity: 96%
Wind: 8 MPH
Wed

53 49
Thu

56 51
Fri

53 47
Powered By Dark Sky
2018 RE[PUBLICAN PRIMARY BALLOT SELECTION FANNIN COUNTY

 

 

2018  REPUBLICAN MARCH PRIMARY BALLOT SELECTION FANNIN COUNTY

Complete ballot draw results:  12-20-2017

Office Sought

Ballot Name

 

DRAW#     

 

U. S. Senator

 

Bruce Jacobson, Jr.

 

1

U. S. Senator

Geraldine Sam

 

2

U. S. Senator

 

Ted Cruz

 

3

U. S. Senator

Mary Miller

4

U. S. Senator

Stefano de Stefano

5

U. S. Representative District 4

John Ratcliffe

1

U. S. Representative District 4

 

John Cooper

 

2

Governor

SECEDE Kilgore

 

1

Governor

Barbara Krueger

2

Governor

Greg Abbott

3

Lieutenant Governor

Dan Patrick

1

Lieutenant Governor

Scott Milder

2

Attorney General

Ken Paxton

1

Comptroller of Public Accounts

Glenn Hegar

1

Commissioner of the General Land Office

Davey Edwards

1

Commissioner of the General Land Office

George P. Bush

2

Commissioner of the General Land Office

Jerry Patterson

3

Commissioner of the General Land Office

Rick Range

4

Commissioner of Agriculture

Jim Hogan

1

Commissioner of Agriculture

Trey Blocker

2

Commissioner of Agriculture

 

Sid Miller

 

3

Railroad Commissioner

 

Weston Martinez

 

1

Railroad Commissioner

Christi Craddick

2

Justice, Supreme Court, Place 2

Jimmy Blacklock

1

Justice, Supreme Court, Place 4

John Devine

1

Justice, Supreme Court, Place 6

Jeff Brown

1

Presiding Judge, Court of Criminal Appeals

David Bridges

1

Presiding Judge, Court of Criminal Appeals

Sharon Keller

2

Judge, Court of Criminal Appeals Place 7

Barbara Parker Hervey

1

Judge, Court of Criminal Appeals Place 8

Dib Waldrip

1

Judge, Court of Criminal Appeals Place 8

Jay Brandon

2

Judge, Court of Criminal Appeals Place 8

 

Michelle Slaughter

3

State Senator, District 2

Cindy Burkett

1

State Senator, District 2

 

 Bob Hall

 

2

State Representative District 62

 Kevin Couch

1

State Representative District 62

 Reggie Smith

2

State Representative District 62

 

Brent Lawson

 

3

Justice, 6th Court of Appeals District, Place 2

Scott Stevens

1

County Judge

Randy Moore

1

County Judge

Spanky Carter

2

Judge, County Court-at-Law

 Charles Butler

1

District Clerk

 Sheryl Manis

1

District Clerk

 

 Nancy Young

 

2

County Clerk

 Tammy Biggar

1

County Treasurer

 David E. Woodson

1

County Commissioner Pct.2

 A.J. Self

1

County Commissioner Pct.2

 Kanyun Reagan

2

County Commissioner Pct.2

 Vernon A. Richardson

3

County Commissioner Pct.2

 

Keith Mumaw

 

4

County Commissioner Pct.4

 Bill Carey

1

County Commissioner Pct.4

 Dean Lackey

2

Justice of the Peace Pct.1

 

Royce Smithey

 

1

Justice of the Peace Pct.1

 Carl Graves

2

Justice of the Peace Pct.2

Rick Burns

1

Justice of the Peace Pct.2

 

 Paul Ivy

 

2

Justice of the Peace Pct.2

 

 Bob Clemons

 

3

Justice of the Peace Pct.3

 Kenneth "Kenny" Karl

1

Constable Pct.2 (unexpired term)

Jimmy D. Helms

1

Constable Pct.3 (unexpired term)

Kevin Mayberry

1